Haftalık Rapor / Sentiment Algo – (20-24 Mayıs 2024)

Genel Sentiment Değerlendirmesi

Geçen haftaki raporumuzda 5.20 bölgesi altında aşağı salınım olabileceğini belirtmiştik. İlk destek hattımızı 10.000 seviyesi olarak belirtmiştik. Salı günü tam da bu bölgeden ilk yukarı tepkiyi aldık.

Kısa vadeli düzeltmelere rağmen, orta uzun vadede yükseliş hareketinin devam etmesi yönünde beklentimizi her fırsatta dile getirmeye çalışıyoruz.

Bu beklentimizi destekler nitelikte satış periyotları kısa ve derin çekilmeler yaşanmadan gelirken, yükselişler sert ve güçlü hareketler olarak geliyor.

Bu hafta 5.20 üzerinde kapanış yaptık ve tekrar yeni bir yükseliş evresine girmiş olabiliriz. Bu hareket tekrar 8’li seviyelere uzanabilir.

Şubat 2018’den beri dolar bazlı görmediğimiz seviyelerin üzerine çıktık. Bu bölge, 10500 civarı, aynı zamanda bizim destek olarak takip edeceğimiz seviyeler olacak.

Haftalık Sentiment Değerlendirmesi

Sentiment’in geri çekilmesinde 5.20 altında 3.30 destek bölgesine kadar çekildik. Bu bölgeden gelen tepki hareketi ile tekrar 5.20 bölgesi üzerine attık.

Önümüzdeki hafta 5.20 üzerinde, önce 5.80, sonrasında 7.00 dirençlerini takip edeceğiz.

Genel görünüm tekrar güçlü bir yukarı hareketi işaret ediyor.

Bu durumda 8’li seviyelere kadar bir hareket görmemiz olası.

BIST30 Haftalık Yedili

GARAN, BIMAS, SAHOL, ISCTR, SASA, TCELL, KCHOL

Bu hafta Bist 30 Haftalık Sentiment tarafında 2 hissenin 7’li listeden çıkıp, 2 hissenin girdiğini
görüyoruz.

BIST 30 Haftalık Yedilisine ISCTR, SASA girerken, PGSUS, EREGL ilk 7 sırasındaki yerini kaybediyor.

Listelerden çıkış performansları aşağıdaki gibidir.

PGSUS %17.08
EREGL %0.04

Geçtiğimiz hafta ilk 7 listesine giren hisselerin performansları:

BIMAS %14.6
TCELL %4.05
EREGL %0.04

Sentiment puanı en yüksek hisseler ve raporun tamamı için TIKLAYIN!…

Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan Sentiment Algo sistemi verileri elde edilerek derlenmiştir ve Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım-satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Kaynak: Sentiment Algo Haftalık Rapor