Haftalık Rapor / Sentiment Algo – (1-5 Nisan 2024)

Genel Sentiment Değerlendirmesi

Bir aydır devam eden yatay bant hareketi çok benzer şekilde devam ediyor. Özellikle yükselişler Bist 30 tarafında belirli hisselere gelen yüksek alıcılı görüntü ile devam ediyor. Bu anlamda genele yayılan bir yükseliş oluşmuyor.

Bu alışların durduğu noktalarda ise tekrar hızlı bir şekilde satıcılı bir görüntü ile karşılaşıyoruz. Bu da bizi belirli bir aralıkta devam eden sert hareketler ile karşılaştırıyor.

Sentiment tarafında Cuma günü yukarı bir atak gelse de, hala yönü net bir şekilde belirleyecek oranda yatırımcı ilgisi güçlenmiyor. Bu hafta özellikle 3.30 ve 5.20 dirençlerinin geçilmesi durumunda daha pozitif bir bakışa sahip olacağız.

Aşağıda 8600-8700 hattı net destek olarak çalışıyor. Yukarı harekette 9400 direncinin geçilmesi bir rahatlama sağlayabilir.

Haftalık Sentiment Değerlendirmesi

Geçen hafta olduğu gibi 1.20-1.80 hattından tekrar tepki aldık. Çarşamba günü gelen dip çalışması sonrası Perşembe günü güçlü bir yükseliş yaşandı.

Cuma günü devam eden güçlenme ile haftayı 3.30 direncine yakın bir bölgede kapattık.

Seçim belirsizlikleri sebebiyle yatırımcı ilgisinin biraz daha düşük kalması normal kabul edilebilir.

Bu hafta yön konusunda daha kararlı bir görüntüye sahip olma ihtimalimiz yüksek.

BIST30 Haftalık Yedili

YKBNK, AKBNK, KCHOL, GARAN, FROTO, THYAO, SAHOL

Bu hafta Bist 30 Haftalık Sentiment tarafında 3 hissenin 7’li listeden çıkıp, 3 hissenin girdiğini görüyoruz.

BIST 30 Haftalık Yedilisine GARAN, THYAO, SAHOL girerken, TOASO, ALARK, TCELL ilk 7 sırasındaki yerini kaybediyor.

Listelerden çıkış performansları aşağıdaki gibidir.

TOASO %2.21
ALARK %26.06
TCELL %-2.80

Geçtiğimiz hafta ilk 7 listesine giren hisselerin performansları:

YKBNK %2.63
AKBNK %6.54
TCELL %-2.8

Sentiment puanı en yüksek hisseler ve raporun tamamı için TIKLAYIN!…

Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, istatistiki şekil ve bilgiler hazırlandığı tarih itibari ile mevcut piyasa koşulları ve güvenirliğine inanılan kaynaklardan Sentiment Algo sistemi verileri elde edilerek derlenmiştir ve Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım-satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, yorum ve bilgilerin kullanılmasından doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Zephlex Bilgi Teknolojileri, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş ile bağlı kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Kaynak: Sentiment Algo Haftalık Rapor