Gün İçi EUR/USD Paritesi Yorumları / Meksa Yatırım – (10.11.2022)

 

Amerika oylama sürecini tamamladıktan sonra, bir çok tartışma da ortaya çıktı. Cumhuriyetçilerin önde olduğu temsilciler meclisi oylamaları sürpriz yaratmazken, senato seçimlerinde demokratların beklenenden daha iyi bir performans gösterdiği ve direndiği gözüküyor. Kesin sonuçlar geldikten sonra fiyatlar üzerindeki etkilerini de birlikte inceleyeceğiz. Şimdi sırada yatırımcıları kısa vadeli işlemleri için ilgilendiren bir başla veri var. Amerika enflasyon rakamları. 16:30 da gelecek olan veri sonrası hızlı hareketler yaşanma potansiyeli oldukça yüksek. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda var.

Gelecek olan verilerin, beklentiden ve bir önceki ay açıklanan rakamdan ne kadar farklı geleceği oldukça kritik. Örnek olacak aylık bazda beklenti altında kalan veri, geçen aya göre yükselmiş olabilir. Ya da yıllık bazda beklenti üzerinde açıklanan veri, geçen aya göre düşüş sergilemiş olabilir. Bu senaryoların hareket potansiyeli oldukça fazla. Daha önce bu veri ile işlem tecrübesi kazanmayan yatırımcıların sadece izleyici olmasını, risk yönetimi açısından önemli bir tavsiye olarak sunabiliriz.

EURUSD tarafına baktığımızda ise haber saati yaklaşırken, 1,00 altına doğru bir geri çekilme gözleniyor. Haber sonrası 1,00 ın ne tarafında olacağımız önemli. 1,00 altında 0,9887 0,9830 0,9750 ve 0,9700 seviyeleri kritik destekler olarak karşımıza çıkabilir. 1,00 üzerinde ise 1,0100 ve 1,0150 dirençlerine doğru hareketin devamı görebiliriz.

Kaynak: Meksa Yatırım Gün Ortası Analizleri