Gram Altın Analizi

Barış Ürkün – 20.07.2018

Dün akşam saatlerine doğru ABD başkan yardımcısı, dışişleri bakanı ve Donald Trump’dan papaz Brunson’un derhal serbest bırakılmasına yönelik mesajlarını yaptırım uygulama tehdidiyle birlikte vermelerinin ardından Türk Lirası varlıklarda yine sert satışlar meydana geldi. Kurda 4.88’e doğru sert bir yükseliş oluşurken kur ile eş yönde hareket eden Gram Altın’da da takibimizde olan 192.50’ye doğru yükselişler meydana geldi. Yurtiçi piyasalar bu gelişmelerle güne başlarken fiyatlamaların nispeten daha sakin bir seyir izlediği gözleniyor. Kurda 4.86 seviyelerinde hareketler gözlenirken Gram Altın’da ise ons Altın’da bugün yine zayıf bir seyrin devam etmesinin etkisiyle 190.00 seviyesi yakınlarında hareketler meydana geliyor.

Bugün ABD’de açıklanacak 2.çeyrek öncü büyüme verisi beklentilerin üzerinde açıklanırsa Dolar’daki güçlenmeye bağlı olarak Gram Altın’da yeni yüksek seviyeleri gündeme getirebilir. Bu noktda 190.00’da destek arayışı olan Gram Altın’da bu seviye üzerinde gelebilecek yükseliş denemelerinde 191.50 ve 192.40 dirençleri hedef olarak seçilebilir.

Olası DolarTL’deki 4.84 ve altına bir geçişte ise Gram Altın’da 190.00 altına geçiş başarılabilirse satış baskısının biraz daha etkili olmasıyla 189.20 ve 188.00 destek seviyeleri test edilmek istenebilir.

Risk Uyarısı Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. www.ahlforex.com.tr sayfalarında yer alan her türlü piyasaya ait sayısal veri, hesaplayıcılar, fiyatlar, raporlar, araştırma, haber, görüşler ve tavsiyeler genel anlamda bilgi vermek amacıyla halka açık olarak hazırlanmış gösterge niteliğindedir. Bunların izinsiz kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz. Risklere ilişkin olarak size sunulacak olan risk bildirim formlarını dikkatle okuyunuz.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin