Gözde Girişim Sermayesi Hisse Yorumu / Alan Yatırım – (23.06.2020)

Kısa Vadeli Trade Önerisi – AL

Teknik Analiz

Gözde Girişim, aylık ve yıllık ortalamalar bazında yükseliş trendine devam etmektedir. Kısa vadeli destek seviyesi 4.40 TL ve direnç seviyesi 5.40 TL’dir. Hissenin bu süreçte yükselen kanal formasyonunda bulunduğunu ve yukarı yönlü direncini test edeceğini düşünmekteyiz. Kısa vadeli teknik hedef 5.40 TL (%16) ve zarar kes seviyesi (%6) 4.40 TL’dir.

Olası Katalizler

Global piyasalarda merkez bankalarının ultra para arzıyla risk iştahının artması varlık fiyatlarının yükselişini desteklemektedir. Gözde Girişim bir girişim sermayesi şirketi olup, bu tarz şirketlerin asıl amacı potansiyel barındıran şirketlere iştirak edip, hedef değerlerine geldiğinde halka arz, birleşme-satın alma veya direk satış yoluyla elden çıkararak kar etme üzerine kuruludur. Şirket geçmiş yıllarda Penta Teknoloji (2018) sonra İsmet Ambalaj (Polinas – 2016) halka arzı gündeme gelmişti dolayısıyla varlık fiyatlarının yükselmesi ve artan yatırımcı ilgisi ile tekrardan bu iştiraklerin halka arzı gündeme gelebilir. İştirak değerlemeye baktığımızda Gözde’nin Şok Marketler’indeki payının şu anki yaklaşık piyasa değerinde olduğunu görüyoruz ve bu sebeple şirketin ucuz olduğunu düşünmekteyiz.

Kaynak: Alan Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN