Gözde Girişim Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (06.10.2012)

Gözde Girişim Hisse Yorumu

Fatih projesi için Tübitak ve Yatırım Ajansı’nın birlikte çalışan Şirket iştiraklerinden Eksper Bilgisayar’ın ihaleyi alması Şirket için oldukça önemli. Öte yandan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın otoyolların özelleştirilmesi için açacağı ihaleye Koç Holding Yıldız Holding (Gözde Girişim) – Malezyalı UEM konsorsiyumu ile katılım gösterecek. Şirket bu ihaleyi alamasa dahi 100 milyon dolar üzeri bazı yatırımları söz konusu olabilir. İhalenin sonucuna göre alternatif olarak Asya ve Orta Doğu’da faizsiz enstrümanlara yönelik projeleri olabilir. Ayrıca yenilenebilir enerji alanına da girmek istiyor. Yeni yatırımların finansmanına yönelik olarak ise ‘sukuk’ ihracını değerlendirmeyi düşünüyor. Kış nedeniyle birkaç ay ertelenen tarım gıda alanındaki iştiraki ‘Karma Tarım’da ki dondurulmuş patates projeleri de sırada bekliyor.

Ağustos ayı başında 3.56’dan portföye eklediğimiz Gözde Girişim 4.16 seviyesini görerek %17 yükselmişti. Hisse’nin son fiyatlar ile %5 potansiyeli olmasına rağmen ihale beklentisi nedeniyle portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

Hedef fiyatı :4.20 Yükselme potansiyeli % 5

Gedik Yatırım 2012 Ekim Aylık Bülten

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir