Garanti Bankası Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (03.10.2013)

Garanti Bankası Hisse Yorumu

Potansiyel: %8  ÖNERİ: TUT

Garanti Bankası 2013 ikinci çeyrek finansallarında piyasa beklentisinin üzerinde, net karını %23 artışla 886.5 mn TL olarak açıkladı. (Piyasa Beklentisi: 881 mn TL). Bu sonuçlarla birlikte, 2013 yılı ikinci çeyreği itibariyle özsermaye karlılığı %16.2 olarak gerçekleşti ki sektördeki en yüksek rakamlardan biridir.

• Yılın geri kalanında Merkez Bankası’nın mevcut politikasına devam etmesi beklentisi göz önüne alındığında net faiz marjında sektörde olduğu gibi Garanti içinde 2012 sonuna göre daha iyi bir tablo söz konusu. Bu bakımdan kârlılıkta 2013 yılının Garanti için 2012’den daha iyi bir yıl olmasını bekliyoruz.

• Net ücret ve komisyon gelirlerindeki ikinci çeyrekte yakalanan %32’lik artışın yılın geri kalanında bu hız da olmayacağını ancak yıllık bazda en az 2012 rakamlarının yakalanacağını düşünüyoruz.

• Özetle 2013’e iyi başlayan Garanti Bankası’nın yıl sonu karının 3.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Hisse için 8,89 TL olan hedef fiyatımız yüzde 8 getiri potansiyeline işaret etmektedir. Hedefe olan potansiyelinin azalması nedeniyle önerimizi “AL”dan “TUT”a çekiyoruz.

Gedik Yatırım 2013 Ekim Aylık Bülteni

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım Araştırma

Tüm Garanti Bankası hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir