Teknosa Hisse Yorumu / Ata Yatırım – (03.10.2013)

Teknosa Hisse Yorumu

Hızlı büyüyen tüketici teknolojisi sektöründe lider konumda. Esnek mağaza formatları ve yaygın satış ağı sayesinde yükselen pazar payları. Teknosa’yı, 12 aylık temettü hariç 14.55 TL hedef fiyat ve %23 yükselme potansiyeli ile “AL” tavsiyesi vererek araştırma kapsamımıza alıyoruz.

Tüketici teknolojisi sektöründe yüksek büyüme potansiyeli görüyoruz… Tüketici teknolojisi sektörü 2009 – 2012 yılları arasında %21 YBOB kaydetti. Teknosa ve toplam sektör 2012 – 2015 yılları arasında büyüme beklentimiz sırasıyla %22 ve %15 YBOB’dir. Türkiye’nin genç ve aktif teknoloji kullanıcısı konumundaki nüfusu, yükselen kişi başı gelir ve düşen ürün yenileme sürelerinin etkisi ile teknoloji ürünlerine harcamalarını arttıracaktır.

TSS (Technology SuperStores) satış kanalını toplam pazardaki payı artıyor… TSS kanalının Pazar payını 2012’deki seviyesi olan %34’den 2015’de %40’a çıkaracağını düşünüyoruz.

TSS kanalının sunduğu i) kaliteli alışveriş deneyimi ii) yüksek ürün çeşitliliği ve iii) uygun fiyatlar tüketicilerin TSS kanalındaki mağazalardan yaptıkları alışveriş miktarını arttırmalarına neden olmaktadır. Pazara ilk girme avantajı, güçlü marka imajı ve üstün mağaza ağı ile Teknosa, sektördeki büyümeden en çok yararlanacak şirket konumundadır.

Güçlü finansal yapı ve cazip değerleme… Şirketin borçsuz bilanço yapısı, net nakit pozisyonu ve güçlü nakit üretme kapasitesi organik ve inorganik büyümeyi destekleyecektir. 2014 yılı için 17,6x F/K çarpanıyla işlem gören hisse ululararası benzerlerine gore %28 iskontolu bulunmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Ata Yatırım Araştırma

Tüm Teknosa hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir