FÖŞ ilk “Türkuaz Kitab”ı takdim eder

Türkiye bir çok konuda ekonomi branşının yeni teknolojilerini uygulamakta geriden geliyor. Uyguladıklarını da muhalefet beğenmiyor. Bakın, zavallı TUIK Tüketici Güven Endeksi’ni yeniledi, başına gelene pişmiş tavuk ağladı. Bendeniz FÖŞ, halen sık frekanslı göstergeler oluşturmak için bir çalışma yürütüyorum. Parasız paylaşacağım, çünkü bu vatana canım feda olsun…ve bittabiki Covid-19 sayesinde bu dileğim de yakında gerçekleşecek.

Fakat dört kolluya binip Valhalla’ya tek yönlü biletimi kullanmadan önce halkıma son bir katkım olsun istedim.

Biliyorsunuz, Fed’in meşhur Bej Kitabı var. Her ay, Fed bölge araştırma birimleri işdünyası ile konuşarak ekonominin nabzını tutuyor ve bulgular anektodlar halinde karma bir rapor olarak yayınlanıyor. Bizde TCMB 24/7 döviz satarak TL’nin namusu kurtarmakla meşgul olduğu için, doğal olarak böyle bir çabaya emek ve zaman ayıramıyor. Araştırma kapasitem onlarla karşılaştırılmayacak kadar mütevazi olda da, ben de Fed Bej Kitap benzeri bir Türk Türkuaz Kitap üretmeye karar verdim.

Bu elinizde tuttuğunuz şaheserin metodolojik olarak Bej Kitap’tan bir takım farklılıkarı var. İlkin, ABD değil Türkiye ekonomisin nabzını tutar, ama sanırım bunu siz bile anlamışsınızdır, gidip borsada Dandik Holding Saksafon Hizmetleri’ne para yatıranlar. Asıl metodolojik farklılıklar şunlar.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN