EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (21.11.2023)

EUR/USD: ABD’de Fed’in faiz artışlarında sona geldiğine yönelik artan beklentilere ek bu sabah İsrail-Hamas arasında rehinelerin serbest bırakılması ve ateşkesi içeren anlaşmaya yaklaşıldığına ilişkin gelen olumlu haber akışının da desteğiyle risk iştahı pozitif. Sorunsuz geçen ihalelerle de ABD 10 yıllık tahvil faizi bu sabah %4,40’ın hafif altında.

Bugün ABD’de piyasaların odak noktasında, Fed’in kasım ayı FOMC toplantısına ilişkin toplantı tutanakları para politikasının geleceğine yönelik olası yeni sinyaller açısından dikkatle takip edilecek. Diğer yandan, ECB Başkanı Lagarde’ın gerçekleştireceği konuşma, Banka’nın para politikasına yönelik olası yeni sinyaller bakımından izlenecek. Dün %0,2 oranında prim yaparak 1,0940 seviyesinden kapatan EURUSD’de dolardaki zayıflıkla birlikte yükseliş sürebilir ve 1,1010 seviyesi hedef olabilir. Öte yandan, olası geri çekilmelerde ise 1,0905 seviyesi destek konumunda.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!