Gram Altın Analizi: Biden Çin’den adalet bekliyor

ABD Başkanı Biden, Çin ile rekabetin adil olmasını, çatışmadan ziyade sağlam bir rekabet ortamı istediklerini belirtti. Özellikle Çin’in sağladığı ciddi teşviklerle rekabet etmenin, Amerika gibi ülkelerde zarara yol açtığını vurguladı. Yeni gümrük tarifelerinin amacı, Amerikan işçilerini Çin menşeli ürünlerin olası zararlarından korumak üzerine yoğunlaşıyor.

Döviz Endeksi ve Ekonomik takvim entegrasyonu, yatırımcıların karar alma süreçlerinde hayati bir rol oynamaktadır. Bu kaynaklar, doların diğer majör para birimleri karşısındaki performansını detaylı bir şekilde analiz etmek için temel ekonomik olayların ve göstergelerin zamanlamasını yakından takip etmektedir. Bu entegrasyonlar, piyasa hareketlerini kavramak ve stratejileri buna göre ayarlamak isteyen yatırımcılar için son derece değerlidir.

Grafik TradingView’den

Altın 2443 TL seviyesinden ilerlemekte olup halftrendin al sinyallerini beklemektedir. 2408 TL desteği ve 2467 TL direnci önem taşımaktadır. 6 yeşil mum ile yükselen bir fiyat serüveni devam edebilir. Tabi eğer yine kar realizasyonu gelmezse…

2494 TL’ye yükselirse güçlü bir devam maratonunu da görebiliriz çünkü momentum oldukça güçlü. 2500 psikolojik direnç zaten.

Son olarak, Biden, Trump döneminde önerilen genel gümrük tarifelerinin Amerika’da fiyatları yükselteceğini ifade ederek, stratejik ve hedefe odaklanmış bir gümrük politikası izlediklerini belirtti. Ayrıca, Tayvan Boğazı’nda barış ve istikrarın korunması gerektiğini vurguladı. Filistin’de soykırıma ve bölgesel çatışmalara ortak olduğu için globalleşmeye verdiği zarara yönelik suskun kaldı. ABD firmalarının maruz kaldığı boykot sorununa da değinmedi.

Okan Özdemir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!