EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – (10.07.2024)

Eur/Usd

Bu hafta ABD tarafında sırasıyla Perşembe günü TÜFE, Cuma günü ise ÜFE açıklanacak. Dün FED Başkanı Powell’ın açıklamaları geldi. Powell erken veya çok fazla indiriminin enflasyondaki ilerlemeyi durduracağı veya tersine döndüreceği uyarısı yaptı. Son gelen ABD makro verileri soğumaya işaret etmesine rağmen FED gevşeme adımını atmak için hala temkinli davranıyor. Bunu Powell’ın açıklamalarında da görüyoruz. İkinci yarı yılda büyük merkez bankaları faiz indirimi adımını tercih ediyor. FED bu harekete yaklaşırsa dolar talebi azalabilir. Bu hareketten uzaklaşırsa dolar talebi artar.

FED’in faiz indirimi patikasında cesaretlenmesi için dezenflasyon sürecinin devamı önemli. Perşembe günü açıklanacak olan TÜFE paritede devam eden 104,5-106 bandının sonlanmasına neden olabilir. USDJPY paritesinde tekrardan tansiyon yükseldiğini de not etmek gerekiyor. JPY değer kaybının devamı dolar talebini artırıcı bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Dolar Endeksi bir süredir ifade ettiğimiz sıkışma bölgesini aşağı yönde geri bırakma çabası içinde. 104 civarı ilk hedef olabilir. Bu hafta açıklanacak veriler resmi netleştirebilir. Bu sabah 1,082 seviyesindeki paritede 1,08 ve 1,076 seviyeleri gün içi destek; 1,085 ve 1,089 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün paritede yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!