EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (22.09.2022)

Haftanın en önemli beklenilen gelişmelerinden biri olan FED toplantısı sona erdi. Banka toplantı sonrasında dün akşam saatlerinde faiz oranı kararını açıkladı. Beklentilere paralel olarak banka 75 baz puanlık faiz artış yoluna gitti ve böylelikle politika faizini yüzde 3 – 3.25 aralığına yükseltmiş oldu. Karar metni incelendiğinde ise faiz artışlarının devam etmesinin uygun olacağı yönünde açıklamalar tekrar görüldü. Diğer yandan hafta içerisinde Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın açıklamaları takip edilmişti.

Lagarde; ECB’nin kabul edilemeyecek kadar yüksek enflasyon ile mücadele etmek ve talebi soğutmak için faiz oranlarını ekonomik büyümeyi sınırlayacak bir seviyeye kadar yükseltebileceğini belirtti. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 0.9875 – 1.0050 – 1.0201 seviyeleri direnç noktaları olarak; 0.9760 – 0.9621 – 0.9647 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!