EUR/USD Paritesi Yorumları / Anadolu Yatırım – (10.07.2024)

EURO/USD Paritesi

EUR/USD’da dün işlemler 1,0805-1,0837 bandında gerçekleşti. Dün negatif yönde hareket eden paritede kısa vade kar satışları izlendi. 1,08 üzerinde teknik görünümün pozitif olduğunu değerlendirmekteyiz. Bu seviye üzerinde kapanışlarda 12 Haziranda görülen zirve 1,0854 ve 1,09 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde 1,08 kritik olmak üzere 50 günlük AO’nun bulunduğu 1,078 ve 1,075 destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dün ABD’de Fed başkanı Powell para politikasına ilişkin ifadesini Senato’ya sundu. İfadesinde, “Karşılaştığımız tek risk yüksek enflasyon değil. Daha iyi veriler enflasyonda güvenimizi güçlendirecek. Politika faiz indirimi Fed sürdürülebilir yüzde 2 hedefine ulaşana kadar uygun değil.” dedi. Powell’ın ifadesi bugün de devam ediyor olacak. Ayrıca bugün Fed üyeleri Goolsbee ve Bowman’ın da konuşmaları takip edilecek.

Kaynak: Anadolu Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!