Altın Yorumları / Anadolu Yatırım – (10.07.2024)

XAU/USD (Ons Altın/$)

ONS altın dün 2349-2371 bandında hareket etti. İşlemlerin sınırlı bir aralıkta gerçekleştiği ONS altında 2360 dolar civarında dengelenmeler pozitif teknik görünüme işaret etmektedir. 2350 dolar üzerinde 2400 ve 2450 hedeflenmeye devam edilebilir. Olası geri çekilmelerde 2350 dolar kritik eşik olmakla birlikte, 22 ve 50 günlük AO’nın bulunduğu 2341 dolar ve 100 günlük AO(2326) destek seviyeleri olarak izlenebilir. Fed başkanı Powell, dün Senatoya para politikası ile ilgili ifadesini sundu. İfadesinde, “Karşılaştığımız tek risk yüksek enflasyon değil. Daha iyi veriler enflasyonda güvenimizi güçlendirecek.

Politika faiz indirimi Fed sürdürülebilir yüzde 2 hedefine ulaşana kadar uygun değil.” dedi. Powell, bugün de Senatoya açıklamalarda bulunmaya devam edecek. Öte yandan Fed üyeleri Goolsbee ve Bowman’ın da konuşmaları takip edilecek. Fed başkanı ve üyelerinin açıklamaları, özellikle faiz indirimi beklentilerini etkilemesi açısından değerli madenin seyrine etki edebilir.

Kaynak: Anadolu Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!