Enka İnşaat Hisse Yorumu / Ekinciler Yatırım – (09.09.2013)

Enka İnşaat Hisse Yorumu

Hisse Fiyat 5,22 
Hedef Fiyat 6,00

• Mali Analiz: Güçlü 2. çeyrek mali sonuçları incelendiginde sirketin net karının %52 artıs gösterdigi ve 317,2 milyon TL olarak gerçeklestigi gözlenmektedir. Satıs gelirlerinin ise %30 artarak 3,1 milyar TL’ye ulastıgı gözlenmektedir. Enka 2013 2. çeyrek sonuçlarına göre yıllık bazda FAVÖK’sını 581 milyon TL elde etmistir. Sirketin faaliyet karlılıgındaki artısta tüm operasyonlarındaki iyilesme rol oynamıstır. Enka’nın net nakit pozisyonu 1,3 milyar TL olup bu güçlü nakit pozisyonunun son iki çeyrek dönem mali tablolarına olumlu yansıdıgı gözlenmektedir.

• Projelerde Artan &s Yükü: 2. çeyregin sonunda Irak’ta yeni alınan 2 projeyle beraber is yükü 3.7 milyar $’a erismistir. Enka ve grup sirketlerinin Irak pazarındaki faaliyetlerinin arttıgı gözlenmektedir. Bunun haricinde sirketin %75,87 oranında Rusya’daki dolaylı istirakinin %24,13 oranındaki kalan hissesini Rusya’da kurulu baglı ortaklıgı Limited Liability Enmar sirketi 3.36 milyar Ruble bedelle Haziran ayında satın almıstır. Daha önce is yükünde büyük yer tutan ve atıl konumda olan Umman’daki Mavi Sehir projesi elimine edilmis, Kosova otoyolunun yalnızca is yapılan bölümü dahil edilmistir.

• Devam Eden Projeler_ ENKA TC’nin ilk sahip oldugu ve düsük kiralama alanı olan Kuntsevo Alısveris Merkezi’nin yıkılarak yerine ofis alanı ve rezidansların da oldugu, toplam insaat alanı 245.000 metrekareyi bulan, yaklasık 425 milyon
$ yatırım bedeli olan, daha büyük alanlı ve daha modern bir alısveris merkezinin insası dönem içerisinde devam etmektedir. Ayrıca Enerji alanında yeni yatırımlar için çalısmaları devam etmektedir.

• Degerlendirme: Enka’nın net nakdi önümüzdeki dönemde de iyilesmeye devam edecek olup bu güçlü bir nakit pozisyonunun özellikle son dönemde kurlarda volatilitenin yogun yasanması baz alındıgında 3. çeyrek mali tablolara da olumlu yansımasını beklemekteyiz. ENKAI hisseleri için 6,00 TL hedef fiyat olarak izlenebilir.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Ekinciler Yatırım Araştırma

Tüm Enka İnşaat hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir