Emlak GYO Hisse Yorumu / Ekinciler Yatırım – (09.09.2013)

Emlak GYO Hisse Yorumu

Hisse Fiyat 2,57 
Hedef Fiyat 3,10

• Mali Analiz: Emlak Konut GYO, 2013 2. çeyrek döneminde beklentilerin üzerinde 269 milyon TL net kar açıkladı. Karın beklentilerin üzerinde gelmesi, K6K proje satıs gelirleri ve dolayısı ile karlıgının artması ve bagımsız ticari ve konut birim satıs gelirlerinin beklentileri asmasından kaynaklanmaktadır. Bu yılın 2. çeyreginde gelir paylasım modeli projelerden My World Europe’tan 305 milyon TL satıs geliri ve 6zmir arsa satısından 26 milyon TL gelir kaydedildi. Bagımsız ticari ve konut birim satısları ve K6K proje gelirleri bir önceki çeyrekte 22 milyon TL iken, son çeyrekte 360 milyon TL’ye yükseldi. Brüt kar marjı ise %42 olarak gerçeklesti.

• &hale_ Emlak Konut GYO, Türkiye’nin dev uydu kenti Kayabası bölgesinde konut projesi gelistirilmeye müsait arsalarını ihaleye çıkarıyor. Toplam yüzölçümü 75 bin 197 metrekareyi bulan, konut ve ticaret imarına sahip arsalar üzerine ayrıca yüzölçümü 10 bin metrekareyi asan park ve egitim kurumları da insa edilebilecek. 6hale 1 Ekim’de yapılacak.

• &hale_ Emlak Konut, ihalesi yapılan ve ihalesi devam eden 314 bin 233 metrekare üzerinde bin 506 konut, 282 ticari ünite, 100 dönüm bölge parkı, okul ve camisi bulunan Hosdere Bahçekent projesinin bulundugu bölgedeki arsaları ihale edecek. Rezerv yapı alanındaki toplam 119 bin 756 metrekarelik arsalara iliskin ihale 17 Eylül 2013 tarihinde gerçeklestirilecek.

• &hale_ 6stanbul Bakırköy’de ‘Çırpıcı Çayırı’ olarak bilinen bölgede 1 milyon metrekarelik alana sahip bir park insa etmek için 6BB, Agustos ayı basında sirketten 196 milyon lira karsılıgında 103 bin metrekarelik bir parsel satın aldı.

• Degerlendirme: Emlak Konut için hedef hisse fiyatımız 3,10 TL olmakla birlikte 3. çeyrek mali tablolarında da olumlu görünümün devam etmesi beklentileri ile “Biriktir” önerisinde bulunmaktayız.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Ekinciler Yatırım Araştırma

Tüm Emlak GYO hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir