Ekonomide yeniden dengelenme

Halimi sorarsanız, sudan çıkmış balık, memeden kesilmiş bebe, barutu bitmiş topçu gibi hissediyorum. Gaye Erkan’ın aramızdan aniden ayrılması ile kriz yoksunu kaldık, şimdi gerçeklere dönmek zorundayız. Gerçekler de Sultanbeyli, hayaller Bodrum’da villaydı. Belki Fatih Karahan’ın Murat Mercan’ın akrabası olması da bir skandal yaratır, ellerimin titremesi yüreğimin bağrımdan fırlayacakmış gibi çarpması geçer. Umut fakirin ekmeği, Bandırma, Banvit.

Yeni kriz çıkıp beni havaya sokuncaya kadar, sıkıcı bir konuda yazmak zorundayım. Ekonomi yeniden dengeleniyor. Biliyorum, çok sıkıcı bir konu, ama azılı bir Mehmet Şimşek destekçisi olduğum için bitin altında buzağı arıyorum. Biraz önce açıklanan enflasyon verilerinden malzeme çıkmaz, artık kabzımla da biliyor enflasyonda gerileme yılın ikinci yarısında. Bu kadar şiddetli bir enflasyon tsunamisi ortasında, TCMB yılın ilk Enflasyon Raporu’nda 2024 sonu TÜFE projeksiyonunu yukarı çeker mi konusuna girebilirim. Girmeyebilirim de, belki Türkiye ekonomisi için altın yılın 2025 olduğunu, Erdoğan yerel seçimlerde istediğini elde edince nasıl, Şimşek’in önünü açacak, o da bizim arkamızı.. neyse, anladınız.

Neden böyle iyimserim? Bu programın çok ağır yürüdüğünü, vatandaş ve siyasetçi tayfasının uzun süren kemer sıkmaya tahammülünün ortalama ergenin TikTok clipi seyretme süresi kadar kısa olduğun bilmiyor muyum? Bal gibi de biliyorum.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!