Dolar Yorumları / Ziraat FX – (25.05.2023)

USD/TRY

ABD’de borç tavanının yükseltilmesi ile ilgili belirsizlik sürerken, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings ABD’nin kredi notunu negatif izlemeye aldı. Öte yandan, dün açıklanan Fed toplantı tutanaklarında üyelerin faiz artırma konusunda fikir birliğine ulaşamadığı takip edildi. Bu arada çip üreticisi çip üreticisi Nvidia’nın güçlü finansallar açıklaması da öne çıkan gelişmeler arasında. Fiyatlamalara bakıldığında, ABD vadelilerinde bu sabah ayrışmalara gözlenirken, 104 seviyesinin üzerine çıkan Dolar endeksi (DXY) yükseliş isteğini sürdürüyor. Bugün ABD’de ilk çeyrek büyüme revizesi ve haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. Ayrıca Nisan ayı bekleyen konut satışı verisi ve Fed üyelerinin konuşmaları izlenecek.

Yurtiçi tarafta ise bugün %8,50 olan politika faizinde değişiklik yapılması beklenmeyen TCMB toplantısı kararları TSİ 14’de açıklanacak. Fiyatlamalar tarafında; TL varlıklarda oynaklık devam ederken, Dolar/TL’de kısmi yükseliş eğilimi sürüyor. Bankalararası kurda bu sabah, dünkü kapanış seviyesi olan 19,90’ın hafif üzerinde hareketler gözleniyor. Günün geri kalanında da hafif yükseliş eğilimi devam edebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!