Dolar Yorumları / Ziraat FX – (25.01.2023)

USD/TRY: Dün ekonomilerde sert daralmaların aksine yumuşak inişin görülebileceğinin işaretlerini veren PMI rakamlarına karşın küresel risk algısı zayıftı. Diğer yandan, Microsoft’un öngörülerinde kötümser gelir tahmini paylaşması da yakından takip edildi. Bugüne bakıldığında küresel takvimde Tesla finansalları dışında Almanya IFO endeksi izlenecek. Fiyatlamalar tarafında Dolar’daki güçsüzlükle birlikte Gelişmekte Olan Ülke para birimlerinde genel olarak alıcılı bir görüntü var.

Yurtiçinde ise açıklanan son verilerde güven endeksindeki yükselişler dikkat çekerken, ocak ayında mevsimsellikten arındırılmış reel kesim güven endeksi aylık 1,8 puan artışla 103,4 seviyesinde gerçekleşti. Fiyatlamalar tarafında ise şu aşamada birçok gelişmeye sınırlı tepki veren kurda, sakin görüntünün bugün de korunabileceğini ve 18,77 – 18,84 arasında bant hareketinin sürebileceğini öngörüyoruz.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!