Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (19.09.2023)

Global tarafta yarın akşam FED FOMC toplantısının sonuçları açıklanacak. Toplantı sonrasında gözler Powell’ın açıklamalarında olacak. Piyasalar FED’in faiz oranlarında bir değişim beklemiyor. Faiz kararından ziyade ortaya konulacak projeksiyon önemli olacaktır diye düşünüyoruz. Lokal tarafta, 2 konu önce çıkıyor. Mehmet Şimşek’in bugün ABD’de yatırımcılarla yapacağı görüşme ve Perşembe günü PPK faiz toplantısı. Bloomberg’deki anket TCMB politika faizinin 500 baz puan artacağı yönünde. Toplantıda alınacak kararlar sıkılaşma döngüsünde verilecek mesajın kuvveti hakkında ip ucu niteliğinde olacaktır.

Mehmet Şimşek’in ABD’de yatırımcılarla bir araya gelmesi. Yeni ekonomi yönetimi yaptıkları ve yapacakları ile yatırımcıları ikna etmek için çaba harcayacak diye düşünüyoruz. Toplantının başarılı geçmesi TL için destekleyici olabilir. Kur ılımlı yukarı eğilimini koruyor. Bu sabah 27 civarında işlem görüyor. Aşağıda 26,60 ve 26,50; yukarıda 27,2 ve 27,50 gün içi öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!