Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (12.05.2022)

Genel olarak küresel bazda bakıldığında Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş, merkez bankalarının sıkılaşmaya yönelik adımları ve küresel bazda yüksek seyreden enflasyon verisi küresel risk iştahını azaltan etkenler arasında yerini alıyor. Bu gelişmeler ise gelişmekte olan para birimleri üzerinde baskılar oluşmasına neden oluyor. İçerisinde bulunduğumuz haftaya 14.94 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi ve bu hareketlenmeler ile birlikte hafta içerisinde 15.38 seviyeleri test edildi. Diğer yandan TCMB’nin açıklamasına göre 29 Nisan haftasında toplam rezervler 106.87 milyar dolar seviyesine gerileme gerçekleştirdi.

Bu dönemin bir hafta öncesindeki dönemde ise rezervler 112.3 milyar dolar seviyelerindeydi. Yeni günde piyasalar TSİ 15:30’da ABD kanadından gelecek olan İşsizlik Haklarından Yararlanma Bşv. ve ÜFE verilerini takip edecek. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 15.50 – 15.75 – 16.00 seviyeleri direnç noktaları olarak; 15.25 – 15.00 – 14.75 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!