Doğan Holding Teknik Analiz / TEB Yatırım – (13.02.2013)

Doğan Holding Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 1,27 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 1,17 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 1,23 seviyeleri ile 1,30-1,37 bandı
Ana Stop Loss: 1,05

Orta vade için trendi yukarı gördüğümüz hissede, ana destek noktası olarak 1,05 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Hissede Şubat ayına başlarken 1,16 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketi içinde, 1,05 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşün orta vadeli yükselen hareket içinde oluşan ara düzeltme hareketi olarak kalacağını, önümüzdeki süreçte 1,17 seviyesindeki ana direnç noktasına doğru yeni bir hareketlenme yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 1,05 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınmasını önermekteyiz.

Hissenin 1,05 seviyesindeki desteğinin bozulması durumunda, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeğini, hisse üzerinde satışların yoğunlaşmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. 1,10 ve 1,07 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissenin son dönemde artan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselen hareketin yayılmaya başlayabilmesi için ise 1,17 seviyelerinin aşılmasını önemli olacaktır. Hareketin bu yönde olması halinde, hedef olarak sırasıyla 1,23 seviyeleri ile 1,30-1,37 bandı gösterilebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 1,17 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 1,23, 1,30 ve 1,37 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

TÜM DOĞAN HOLDİNG HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir