Çimsa Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (03.11.2012)

Çimsa Hisse Yorumu

Altyapı yatırımlarının satış portföyünde ağırlıkta olması olası daralmadan en az seviyede etkilenmesini sağlayacaktır.

Şirket Nisan ayı başında “Atık Gazdan Elektrik Enerjisi Üretimi” konusunda yapmış olduğu çalışmaları tamamlamış ve enerji üretimine başlamıştır. Bu yatırımla beraber şirket enerji maliyetlerinde avantajlı konuma gelebilecektir. İlk çeyrekte kış aylarının mevsimsel olarak durgun olması nedeniyle yurtiçi satışlarda gerileme yaşanmıştır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra beyaz çimento ve kalsiyum alüminatlı çimento gibi özel çimentolar üreterek sektörde ayrışma göstermektedir. Firma Değeri/Klinker kapasitesine göre oldukça iskontoludur.

Çimento sektörünün Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya yaptığı ihracatta düşüş gözlense de, Rusya’da düzenlenecek Kış Olimpiyatları ve Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası ile önümüzdeki dönemde ihracatın artması beklenmektedir

Hedef fiyatı :10.20Yükselme potansiyeli % 21

Gedik Yatırım 2012 Kasım Aylık Bülteni

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir