Çelebi Hava Servisi 2018 / 9 Aylık Bilanço Analizi / Garanti Yatırım – (12.11.2018)

Çelebi Hava Servisi 2018 / 3. Çeyrek Bilanço Analizi

Mevcut Hisse Fiyatı: 52.00 TL
Hedef Hisse Fiyatı: 75.87TL
Potansiyel Getiri: %46

3Ç18 Finansal Sonuçlar – Olumlu

Daha iyi karlılık
Ø Çelebi 3Ç18 finansallarında, beklentilerin üzerinde 93mn TL net kar açıkladı. Piyasa beklentisi 41mn TL seviyesindeyken bizim beklentimiz 65mn TL seviyesindeydi Ø Ciro ve FVAÖK piyasa beklentilerinin sırasıyla %35 ve %44 üstünde gerçekleşirken bizim tahminlerimizle uyumludur.
Ø Net kar tarafında tahminimizin sapmasında çeyrek esnasındaki düşük efektif vergi oranı (0%, normal standard %22) etkili olmuştur.

Türkiye dışındaki pazarlarda hizmet verilen uçak sayısında büyüme devam ediyor
Ø Üçüncü çeyrekte yer hizmetleri satışları %71, kargo gelirleri ise %51 artmıştır. Böylece ciro geçen senenin %64 üzerinde gerçekleşmiştir.
Ø Yurtiçinde hizmet verilen uçak sayısı %2 azalırken, bu oran Hindistan’da %30 ve Macaristan’da ise %13 artış şeklindedir.

Sonuçların hisse etkisinin olumlu olacağını düşünüyoruz
Ø Karlılık beklentilerin üzerindedir. Bu nedenle sonuçlara piyasa tepkisinin olumlu olacağı düşünüyoruz.

Tavsiyemizi EÜ olarak sürdürüyoruz
Ø Çelebi’yi Türkiye ve Hindistan havacılık sektöründeki büyüme potansiyeli nedeniyle beğeniyoruz. Çelebi’nin defansif iş yapısı (cironun %55’i döviz cinsindenken bu oran gider tarafında %27’dir) ve petrol fiyatlarından etkilenmemesi şirket için bir diğer olumlu unsurdur. Tahminlerimize göre Çelebi 2019’da yaklaşık %11 temettü verimi sunarken şirket yüksek özkaynak karlılığı (son üç sene ortalama yaklaşık %50) ile çalışmaktadır.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin