Borsa Yorumu / Ünlü & Co – (13.05.2022)

Düzeltme sürecine girildi

Çarşamba günü başlayan düşüş, artan işlem hacmi ve daha yüksek bir değer kaybıyla dün devam etti. 27 Nisan dip seviyesinin altında yeni dip oluşumu, 8 Nisan’dan bu yana en düşük seviyenin görülmesi ile düzeltme sürecine girildi. 1830’dan başlayan yükselişin ana düzeltme noktaları 2281 ve 2195 seviyesidir. 2500-2353 aralığında kısa vadeli düşen kanal içerisinde 2400-2430 aralığına tepkilerde satış baskısının arttığı görebiliriz.

Temel ana hikayede bir değişim olmamasına karşılık, enflasyona endeksli alternatif yatırım aracı beklentisi Borsa İstanbul’a baskı yaratmaktadır. BIST100 son iki günlük değer kaybına rağmen enflasyona karşı pozitif reel getirisini korumuştur. Enflasyona endeksli ürünün büyüklüğü ve koşulları, düzeltme sürecini ve derinliğini belirleyecektir. BIST100’e rakip olacak bir enstrüman olmadığı görülürse toparlanma çok hızlı olabilir. Bu yönde belirsizlik devam ettiği sürece kısa vadeli zayıflığın devam etmesini bekleyebiliriz. 2400-2430 tepkilerde satış bölgesidir.

Kaynak: Ünlü & Co

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!