BİST100, BIST100/USD, ATAGY, PEKGY, CMENT, CMBTN, GSDDE Teknik Analizi / Acar Menkul – (25.04.2022)

BIST100

2500’ün üstünden gelen satışlarla fiyat aşağıya döndü. Bugün de aşağıdan açılan piyasada fiyat toparlanma çabaları içinde. Bankacılık sektöründe “Garanti bankası”na verilen teklifin artırılması endeksin tutunmasına yardımcı olmakta. 20 günlük ortalama desteği kırılmadıkça akım hala yukarı yönde gelişiyor denilebilir ama ortalamalardan fazla uzaklaşılmış olunması satıcıları daha avantajlı kılmakta. Bir süreliğine çalkantılı bir piyasaya girilmiş olunabilir. Yatırımcı kolay para kazanma döneminin bittiğini fark edip daha dikkatli olmak zorunda.

ATAGY

yatay alan içinde hareket ediyor. Dipler “3.40” civarında oluşuyor. Fiyat ortalamaların altında aşağıya sürüklenerek yatay alanın alt çizgisine yanaşıyor. Yukarı tarafta ise ortalama direncinin dışında “5.00”e yaklaşıldıkça satıcılar geliyor.

PEKGY

Yatay trend içinde. “0.80” civarında destek. Direnç “1.28-1.37” aralığında. Sarı renkli yatay alan kendisini yukarı yönde katlayabilir. Fiyat ortalamaların üstünde direnci geçmeye çalışıyor. “2.00”in üstünde satıcılar çoğalabilir.

CMENT

Senet yatay trend içinde dip yapmaya çalışıyor. “26.00-27.00” aralığında dipler oluşuyor. Yukarı tarafta ise senet ortalamaların altında olduğundan dolayı dirençler ortalamalarda. Fiyat ortalamaların üstüne çıkarsa “39.00”a doğru hareketlenebilir.

CMBTN

Çok sert bir yükselişle “25.00”civarından “534.00”e gitti. Sonrasında gelen satışlarla çöktü ve uzun süredir de “hızlı çıkış sendromu”na takıldı. Ortalamaların üstünde kalmaya çalışıyor. “268” de direnci var. Son en yüksek tepki tepesi orada. Sarı renkli çanak tamamlanabilir. ortalamaların altı stop.

GSDDE

Sarı renkle gösterilen çanak tamamlanmak üzere. Direnç “4.64”de. Fiyat ortalamaların üstünde. Ortalamaların altına inmedikçe yukarı yönde hareketle çanağı tamamlayıp aşmaya çalışabilir. 50 günlük ortalamanın altı stop. Çıkış trendi devam ediyor.

Kaynak: Acar Menkul