BIST 103.552 Direncini Kıracak Mı?

Yeniden bu direnci test edecek gibi duruyoruz. Eğer ABD ile S-400 şartı karşılığında bizim de istediğimiz birçok talep karşılanarak uzlaşma sağlanırsa, BİST sadece 103.552 direncini kırmakla kalmaz, hemen sonraki 104.664 ve 105.930 ara dirençlerini de kırarak 113.000 ve üzerine doğru 10 Bin puanlık bir yükselişe kalkar.

Ama sonuçta zor ve çetin bir pazarlık söz konusu. Tam uzlaşıyorlar derken bir anda yeniden kopma noktasına da gidebilirler. Sonuçta karşı taraftaki lider Trump, bugünü yarınına tutmayan bir lider. Çin ile bir gün evvel uzlaşmayacak gibi dururken, dün ise uzlaşı mesajları veriyor. Devlet adamlığı ağırlığında değil de, iş adamı hızı ve pazarlığında devlet işlerini yönetiyor. Hoş netice de alıyor. Umarım uzlaşı ile ilişkilerde 100 Milyar Dolar’lık yeni ufuklara yol alırız.

Trump’ın Azil Riski!
Bu arada Trump’ın seçimlerde başkan adayı Biden ve oğlunun Ukrayna’daki şirketleri için durdurulmuş soruşturmanın yeniden başlatılmasını Ukrayna devlet başkanından istediği iddiası ile Azil süreci başlatıyorlar. Bu gelişme Trum ile cumhurbaşkanımızın yürüttükleri ikili ilişkileri nasıl etkiler önemli bir durum!

Bugün Ekotürk tv.de Paratoner’deyim!
09:45’te başlayacak olan programda, Araştırma Müdürü Murat Tufan’ın konuğu olacağım. Yakın ilginizi ve sorularınızı bekliyorum. Bizi soruya boğarak renkli ve verimli bir program gerçekleştirmenizi diliyorum. İlginiz yüksek olursa, beni daha sık görmeye başlayabilirsiniz!

Aydın Eroğlu
Stratejist  Finans Yazarı
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!