Bimeks Hisse Yorumu / Garanti Yatırım – (19.10.2012)

Bimeks Hisse Yorumu

Bimeks için “AL” önerimizi “TUT” olarak değiştiriyoruz.

– Son bir aydır İMKB’nin %10 üzerinde getiri sağlayan BMEKS hisseleri Eylül ayının sonundaki 1.37TL seviyesinden 1.52TL seviyesine tırmanarak hedef değerimize yaklaşmıştır. Hisse için 2012 sonu hedef değerimiz 1.68TL olup yalnızca %10 artış potansiyeli içermektedir.

– Bimeks 2013 sonu tahminlerimize göre 5.1x FD/FVAÖK ve 16.7x F/K’dan global benzerlerine göre özellikle F/K bazında primli işlem görmektedir.

– Bimeks için 3Ç12’de 1.2mn TL net kar bekliyoruz. FVAÖK beklentimiz ise 10mn TL civarında olup %8.9 civarındadır.

– Şirketin arka arkaya yaptığı kurumsal işlemler (hisse geri alımı, bedelli sermaye artırımı, MKK’ya hisse kaydettirilmesi vs) hisse üzerinde uzun zaman baskı yaratmış olsa da hissenin yaptığı son hareketin bu baskıyı ortadan kaldırdığını görüyoruz. Hızlı hisse hareketinin ise kar realizasyonu için uygun bir seviye olduğunu düşünüyoruz.

– Bimeks şu anda 40 şehirde 65 mağaza ile ortalama 40,000m² satış alanında hizmet vermektedir. Bimeks’in 2012 sonuna kadar 76 mağaza açma hedefi bulunmaktadır. Biz bu hedefin gerçekleştirilmesinin zor olacağını düşünüyoruz.

Garanti Yatırım Günlük Bülteni

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir