Asya Borsaları – (2.03.2023)

Asya borsaları düşüşte

Asya-Pasifik piyasaları, Fed temsilcilerinin enflasyonu kontrol altına almak için daha fazla faiz artışı gerektiğini yinelemesiyle, yatırımcıların önümüzdeki dönemde daha fazla artışa hazırlanmasıyla düşük işlem gördü.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Fed’in “işleri bitirene kadar yapmakta olduğumuz şeyi yapmaya devam edeceğini ve ben de bunu yapmaya kararlıyım” dedi. ABD 10 yıllık Hazine getirisi bir gecede kısa bir süre için yüzde 4’ün üzerine çıktı.

Japonya’da Nikkei 225 marjinal düştü ve Topix yüzde 0,11 düştü. Güney Kore’de Kospi yüzde 0,83 yükselirken Kosdaq yüzde 0,2 düştü ve ülkenin sanayi üretimi Ocak’ta yıllık bazda yüzde 12,7 düştü.

Avustralya’nın S&P/ASX 200 marjinal yükseldi. Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 1 düşerken, Hang Seng Tech endeksi yüzde 1,73 düştü.

Çin anakarasında, Shenzhen Bileşeni yüzde 0,37 düşerken, Şanghay Bileşik yüzde 0,21 yükseldi.

Singapur’un Şubat ayı fabrika faaliyet verilerini Perşembe günü öğleden sonra yayınlaması bekleniyor.

ABD hisse senetleri, hem S&P 500 hem de Nasdaq Composite kayıplar gördüğünden, bir gecede büyük ölçüde düştü, Dow Jones Endüstriyel Ortalama ise günü yatay çizginin hemen üzerinde tamamladı.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!