Arslan Alüminyum’un büyük hedefi

Arslan alüminyum ’un kuru­cusu Mehmet Arslan, bundan tam 10 sene önce, “Cum­huriyetin 100. yılın­da Türkiye’nin en bü­yük 100 sanayi şirke­tinden biri olacağız” hedefini belirlediğinde, pek çoğumuz daha Pan­demi kelimesini duymamıştık bile. Kimse, yanı başımızda bir büyük savaşın çıkacağını ya da alınan bir kararla doların değe­rinin bir gecede yüzde 20 düşe­ceğini beklemiyordu.

Bunların hepsi oldu. Ama bir şey daha olacak.

Geçtiğimiz 10 sene içinde Arslan Alüminyum bütün bu gelişmelere rağmen belirle­diği hedefe ulaşacak ve Tür­kiye’nin en büyük 100 sanayi şirketinden biri olacak.

Arslan Alüminyum’un hika­yesini her dinlediğimde heye­canlanıyorum ve itiraf edeyim kendi hedeflerimi gözden geçi­riyorum. Aile her zaman çan­tasında yeni projeler ve kafa­sında yeni hedeflerle dolaşıyor. Daha da önemlisi Arslan aile­si ile sohbet ettiğinizde siz de onların hedeflerinin bir parça­sı haline geliyor, bütün bunla­rı başarabileceklerine inanıyor­sunuz. Bu güzel enerjiyi Arslan ailesinin bütün fertlerinin gö­zünde görmek mümkün. Arslan Alüminyum’un hikayesini bu kez ailenin bir başka üyesi Pe­lin Arslan’dan dinledim. Pelin Arslan’ın genç sayılabilecek bir yaşta sanayiye olan hakimiyeti gerçekten etkileyici.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!