Altın Yorumları / Trive Yatırım – (10.06.2024)

Ons Altın

Altın fiyatları, beklenenden daha güçlü gelen ABD istihdam verilerinin Federal Rezerv’in bu yıl erken bir faiz indirimine gideceği beklentilerini azaltmasının ardından Pazartesi günü ons başına 2.300 doların altında kalarak son bir ayın en düşük seviyesinde seyretti. Geçtiğimiz Cuma günü, ABD ekonomisi Mayıs ayında medyan piyasa beklentilerinin neredeyse 100 bin üzerinde 272 bin istihdam yaratarak işgücü piyasasının dayanıklılığına işaret etti. Eylül ayında faiz indirimine gidilmesi olasılığı, açıklama öncesindeki yaklaşık %70 seviyesinden yaklaşık %50’ye geriledi. Çin Merkez Bankası’nın 18 aylık bir alım serisinin ardından Mayıs ayında altın alımlarını durdurması da düşüş eğilimini destekledi.

Yatırımcılar şimdi Fed’in faiz kararını ve Çarşamba günü açıklanacak önemli ABD enflasyon verilerini bekliyor. Teknik açıdan yukarıda 2300, 2360 ve 2400 dolar dirençleri takip edilebilir. Aşağıda ise 2280, 2220 ve 2200 dolar destekleri takip edilebilir.

Kaynak: Trive Yatırım Günlük Forex Analizleri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!