Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (19.09.2023)

Haftaya 1923 seviyelerinde başlangıç yapan ons altın, haftaya başlangıç seviyesinin bir miktar üzerinde fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Altın kanadında yarın açıklanacak olan FED faiz kararı merakla bekleniyor. Bu karar öncesinde altın dalgalı bir seyir izliyor. FED’in yarın ki kararın da piyasalardaki genel kanı, bankanın bu toplantısında pas geçebileceği yönünde ağırlık kazanmış durumda. Bununla beraber önümüzdeki yıl bankanın nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

Bu sebeple karar metni ve FED Başkanı Powell’ın açıklamaları yakından izlenecek. Yeni günde 12:00’da Euro böglesinden gelecek olan TÜFE ve 15:30’da ABD kanadından gelecek olan inşaat izinleri ekonomik verileri takip edilecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 1938 – 1945 – 1955 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1923 – 1914 – 1900 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!