EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (19.09.2023)

İçerisinde bulunduğumuz haftada euro kanadı için en önemli ekonomik verilerden biri bugün gelecek. TSİ 12:00’da açıklanacak olan euro bölgesi enflasyon verisi ile birlikte euro varlıklarında volatilite küresel bazda artacaktır. Geçtiğimiz hafta Avrupa Merkez Bankası para politikası kurulu toplantısı gerçekleşmiş ve bu toplantı sonrasında banka 25 baz puanlık faiz artış yoluna gitmişti. Ardından geçtiğimiz Cuma günü Lagarde yaptığı açıklamada; faiz oranlarını indirmenin gündemlerinde olmadığı açıklamalarında bulunmuştu. Tüm bunlar ışığında Avrupa Merkez Bankası’nın da yakından izleyeceği bu veri Euro kanadında günün ekonomik verisi olarak karşımıza çıkıyor.

ABD kanadına baktığımızda ise 15:30’da inşaat izinleri ekonomik verisi izlenecek. Yarın ise FED faiz kararını açıklayacak. Bu sebeple volatil bir piyasa olacaktır. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.06933 – 1.07592 – 1.08376 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.06351 – 1.05762 – 1.05186 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!