Altın Yorumları / Anadolu Yatırım – (5.08.2022)

Ons Altın fiyatları dünkü işlemlerde 1763 – 1794 arasında pozitif yönde hareket etti. Güne 1765 seviyesinden başlayan değerli madende şubat ayından gelen alçalan trendin üst bandının kırılması ile yükseliş hareketi ivme kazandı. Altında kısa vadeli işlemlerde 1800 yatay direnç seviyesi üzerinde kalıcılık yükseliş trendi oluşabilmesi adına önem arz etmektedir. 1800 üzerinde günlük kapanışlar görülmesi ile yukarı yönde bir trend başlangıcı beklenebilir. Olası geri çekilmelerde 200 haftalık AO 1773’de destek olarak izlenebilir. Alçalan kanalın üst bandı da 1774 seviyesinden geçiyor. 1750 – 1800 bölgesi dışındaki fiyatlamalar yönün belirlenmesi adına önemli olabilir.

Dün ABD’de açıklanan haftalık işsizlik başvuruları 260 bin ile ocak ayından beri görülen en yüksek seviyeye ulaştı. Veri istihdam piyasasında yavaşlama olabileceğine işaret etti. İstihdam piyasasındaki yavaşlamanın Fed’in faiz artışında daha güvercin olabileceği beklentileri Altın fiyatlarını pozitif etkiledi. Bugün açıklanacak temmuz ayı tarım dışı istihdamda beklenti 250 bin seviyesinde bulunurken, gerçekleşmesi halinde yılın en düşük aylık artışı olacak. İşsizlik oranının %3,60 olması beklenirken, yukarı yönde olası sürpriz artışların Altın ons fiyatlarına destek vermesi beklenebilir.

Kaynak: Anadolu Yatırım Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!