2018 İçin Önerilen Hisseler / Gedik Yatırım

Gedik Yatırım’ın 2018 Yılı İçin Öne Çıkardığı Hisse Senetleri

AKGUV: Düşük piyasa çarpanları ile işlem görmesi ile Tanıtek Bilişim ve Mai’nin satın alınmasıyla bir değişim hikayesi yaratacak olması. 2018’de %120’lik kâr büyümesi beklentisi.

ZOREN: Elektrik üretim kapasitesinin, yenilenebilir enerji kanalıyla, 2020 sonuna kadar % 49 büyümesi ve gelecek 2 yıllık dönemde kaldıraç oranının önemli oranda düşecek olması.

ULUSE: Yurtiçi pazardaki rekabetin azalması sağladığı potansiyel ve artan ihracat performansının kârlılığı desteklemeye devam edecek olması.

YKBNK: Aktif kalitesinin iyileştirilmesine ilişkin çalışmalar ve çarpan bazında en ucuz bankalardan olması.

GARAN: Sektör geneline kıyasla istikrarlı-yüksek kârlılık marjlarına sahip olması ve başarılı bilanço yönetimi ile öne çıkması.

VAKBN: Yüksek kredi büyümesine rağmen takipteki alacaklarda bir bozulma olmaması, özsermaya kârlılığının son yıllardaki artmış seviyelerinde devam edeceği beklentisi, ucuz çarpanlarda işlem görmesi.

NTHOL: Ana faaliyet bölgesi Kuzey Kıbrıs’taki potansiyelin yanı sıra uluslararası büyüme politikası, düşük maliyetli yatırım modelinin fırsat sunması ve ucuz çarpanlar.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN