2013 / SSK ve Bağkur Emekli Zammı

Emekli ücret zam oranları Resmi Gazete’nin bugünkü  mükerrer sayısında yayınlandı.

Açıklanan 2013 Yılı Programına göre SSK ve devredilen Bağ-Kur emekli aylıklarının  bir önceki 6 aylık  enflasyon tahminine göre Ocak ve Temmuz aylarında sırasıyla yüzde 5,32 ve yüzde  2,34 oranında artırılması öngörüldü.

Zamlarla 886 lira olan en düşük SSK emeklisinin maaşı 933 liraya, 717 lira olan en düşük Bağ-Kur emeklisinin maaşı da 755 liraya yükselecek.

2013 Yılı Programı’nın temel makro ekonomik amaçları, “2013-2015  dönemini kapsayan Orta Vadeli Programda (OVP) yer alan temel amaç ve makro  ekonomik öncelikler çerçevesinde; özellikle gelişmiş ülkeler kaynaklı olmak üzere  küresel ekonomide devam eden sorunlara, belirsizlik ve risklere rağmen büyüme  sürecinin devam ettirilmesi, istihdam artışının sürdürülmesi, kamu mali  dengelerinin iyileştirilmesi, cari işlemler açığında kaydedilen düşme eğiliminin  sürdürülmesi, yurtiçi tasarrufların artırılması, enflasyonda mücadeleye devam  edilmesi ve finansal istikrarın korunması” olarak belirlendi.

Finkafe'de Paylaş

2 Comments on “2013 / SSK ve Bağkur Emekli Zammı”

  1. yazınızda işçi emekli zammını açıklıyorsunuz vede resmi gazetede yayımlandığını söylüyorsunuz şu anda basında tüed başkanı emeklilerin alacağı zam miktarı olarak 4.14 diyor hangisi doğru terettüt içindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir