Yünsa Hisse Yorumu / İnfo Yatırım – (20.02.2023)

Hisse Radarı – Yünsa

Yünsa, 3. çeyrekte 350 milyon TL net satış , 97 milyon TL FAVÖK, 67 miyon TL net kar açıkladı. Üçüncü çeyrekte ikinci çeyreğe göre nbet satış, FAVÖK, net kar sırasıyla %38, %31, %8 artarken, 4. çeyrekte net kar 76 milyon TL net kar olarak ön görülüyor. Şirket için yaklaşık %11 temettü verim oranı beklentimiz mevcut. Dünyada enregra tesislerinin azalması, maliyetlerin artması nedeniyle Türkiye tarafına gelen yoğun talep ve yeni yatırımların etkisi ile maliyetlerde azalma olasılığı şirketi ön plana çıkarıyor.

– Yünsa, hissesi 60 g ve 200 g HO’nın üstünde hareket etmesi orta vadeli yükseliş trendini desteklemekte.

– Hissede haftalık grafikte RSI indikatörü orta ve uzun vadeli alçalan trendi kırmış olması hissede yükseliş ihtimalini arttırıyor.

– Hisse haftalıkta Elliott analizinde 4. Dalga düzeltmesini tamamlıyor olmakla birlikte hissede P.Osc’nin sıfırın üzerine çıkmış olması 5. Dalga yükselişini desteklerken dalga hedefi olarak 105 ve 141 fiyat seviyesini oluşmaktadır.

-Beklentimiz yukarı yönde kısa vadede 77 fiyat seviyesinin kırılmasıyla birlikte orta ve uzun vadeli yükseliş trendinin onaylanmasını bekliyoruz.

Kaynak: İnfo Yatırım