Yapı Kredi Trendyol İle Anlaşma İmzaladı

Yapı Kredi ve Trendyol Kobi’lere E-ticarete Avantajlı Bir Şekilde Başlamaları İçin Destek Vermeye Devam Ediyor

Yapı Kredi, uzun süredir gerçekleştirdiği yenilikçi çalışmalarıyla ülkemiz ekonomisinin lokomotifi KOBİ’lere avantajlar sağlamaya devam ediyor. “Hizmette Sınır Yoktur” anlayışıyla e-ticarette de çalışan ve üreten KOBİ’lerin yanında olan banka, Trendyol ile KOBİ’lerin işlerini e-ticarete taşımalarını desteklemek için bir iş birliğine imza attı.

Yapı Kredi müşterisi ve Trendyol iş ortağı olan KOBİ’ler, bu iş birliği sayesinde uzun süredir pazaryeri destekleri, bankacılık ürün ve hizmetlerinde birçok avantaj sağlıyor. İş birliği kapsamında Trendyol’daki alacak ödemelerini Yapı Kredi’ye taşıyan KOBİ’lerden 1 yıl boyunca yapacakları 50 adet EFT ve 150 adet havale işlemi için ücret alınmıyor. 1 adet 25 yapraklı çek karnesi de yine ücretsiz veriliyor. Maaş ödemelerini 2 yıllık protokol ile Yapı Kredi’ye taşıyan firmalar ise çalışanları için iş geliştirme ödemesi olarak belirli bir tutarda katkı payı ödemesi avantajından da faydalanabiliyor. Ayrıca firma çalışanları, havale işlemlerini de ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Trendyol, bu iş birliğiyle 28 Şubat Ocak 2021’e kadar platformdan ilk defa satış yapmaya başlayacak olan Yapı Kredi müşterisi KOBİ’lere yüzde 40’a kadar komisyon indirimi desteği sunuyor. Ayrıca satıcılar, Trendyol KOBİ Destek Paketi kapsamında ödemelerini vade indirimi uygulaması ile 14 gün içerisinde alabiliyorlar. Tüm bunlarla birlikte Trendyol, satıcıların e-ticaret adaptasyonunu artırmak ve maliyetlerini azaltmak için avantajlı fiyatlarla ürün fotoğraf çekimi, kutu ve ambalaj tedariği, anlaşmalı kargo fiyatları, araç kiralama ve akaryakıt indirim desteği de sağlıyor.

Dijital dünyada KOBİ’lerin önündeki sınırları kaldırıyoruz

KOBİ’lerin karşılaştıkları sınırları kaldırmak adına durmaksızın çalıştıklarını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı, “Pandemi ve onun hızlandırdığı dijitalleşmenin etkisiyle alışveriş alışkanlıklarımız ve rutinlerimiz de değişti. Biz de Yapı Kredi olarak, KOBİ’lerimizin sürdürülebilir gelişmelerini desteklemek, işlerini büyütmek, dünyaya açılmalarını sağlamak ve bu değişime ayak uydurmalarına imkan tanımak adına uzun zamandır önemli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Trendyol ile var olan iş birliğimizle uzun bir zamandır KOBİ’lerimizi dijital dünyada da var gücümüzle destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar ise, “Türkiye’nin Trendyol’u olarak KOBİ’lerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Yapı Kredi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde iş ortağımız KOBİ’lerimizi bankacılık ürün ve hizmetlerinden ücretsiz faydalandırırken, Yapı Kredi müşterisi KOBİ’lerin de e-ticarete avantajlı bir şekilde başlamalarını sağlıyoruz. Ayrıca bu kapsamda, platformumuzda satışa başlayan KOBİ’lerimiz KOBİ Destek Paketimizdeki fırsatlardan da yararlanabiliyor. Trendyol olarak KOBİ’lerimizin işlerini sorunsuz sürdürmelerini sağlamak ve e-ticaretle büyümelerini desteklemek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.