Yapı Kredi Portföy Yatırımcılar İçin Gümüş Fonu’nu Hayata Geçirdi!

Yenilikçi ürünlerle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz

Yapı Kredi Portföy, dünya gümüş piyasalarındaki fiyat gelişmelerini yüksek oranda yansıtarak, orta ve uzun vadede gümüşün global piyasalardaki fiyat değişimini yüzde 80 oranında yansıtan Gümüş Fon Sepeti Fonu’nu yatırımcılara sundu. Alternatif yatırım araçları arayanlar için sunulan Gümüş Fon Sepeti Fonu ile yatırımcılar, istedikleri tutarda gümüşe yatırım yapabiliyor. Böylece küresel çapta endüstriyel talep artışı ile doğru orantılı olarak değerlenen gümüşe bağlı oluşabilecek fırsatlardan da faydalanabiliyor.

Müşterilerine sunduğu yaratıcı çözümlerle sektörde fark yaratmaya devam ettiklerinin altını çizen Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, “Kıymetli madenlerin bir yatırım aracı olarak cazibesini halen koruduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda Yapı Kredi Portföy olarak potansiyel yüksek getiri algısına sahip yatırımcılar için Gümüş Fon Sepeti Fonu’nu hayata geçirdik. Gümüş Fon Sepeti Fonu ile yatırımcılar, gümüş ve gümüşe dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak gümüş fiyatlarında oluşabilecek fırsatlardan yararlanabiliyor. Üstelik Yapı Kredi Portföy uzmanlığıyla yatırımlarını kolayca yönetebiliyor” dedi.

Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki deneyimine ve alanında uzman insan kaynağına dikkat çeken Peker, şunları söyledi: ‘‘Her zaman için en büyük hedefimiz; bizlere güvenen müşterilerimizin yatırımlarını, uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve kaliteli insan kaynağımızla en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak. Bu anlamda her daim müşterilerimize değer yaratma vizyonumuzla çalışıyoruz. Yenilikçi bir anlayışla sunduğumuz ürünler sayesinde müşteri memnuniyetimizi en üst düzeyde tutuyoruz. Her zaman olduğu gibi müşteri memnuniyetini odağımıza alarak yaratıcı çözümler sunmaya ve sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz.’’

Yapı Kredi Portföy’ün kıymetli madenlere yönelik 2. Fonu olan Gümüş Fon Sepeti Fonu’nun yüzde 80’i devamlı olarak gümüşe dayalı yatırım araçlarından oluşuyor. Fon portföyüne riskten korunma ya da yatırım amacıyla türev ürünler de dahil edilebilecek.