Yapı Kredi Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (19.08.2014)

Yapı Kredi Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,36 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 4,72
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 4,94 ve 5,12
Ana Stop Loss: 4,20

Hissede Temmuz ayı içinde 5,12 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan alçalan hareket devam etmektedir. Ana destek noktası olarak alçalan kanal formasyonun alt çizgisine denk gelen 4,20 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin üzerinde 4,50, 4,41 ve 4,32 seviyeleri ara destek noktaları olarak izlenebilir.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda bulunması, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 4,20 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta 4,72 seviyesine doğru bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 4,20 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünüyoruz.

4,20 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, olası yukarı hareketlerin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 4,72 seviyesinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu durumda, orta vade sırasıyla 4,94 seviyesi ile 5,12 seviyesi hedeflenebilir. Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 4,72 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 4,94 ve 5,12 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir