Yapı Kredi Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (02.07.2013)

Yapı Kredi Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Şirket kişiye özel fiyatlama stratejisi ve seçici kredi verme politikasının olumlu katkılarını önümüzdeki dönemde de görmeye devam edecektir. Kredi kartı faizlerine uygulanan kredi oranlarına gelen indirim ve mevduat faizlerinde yaşanan artış ile tekrar ortaya çıkan fonlama ile ilişkili endişeler YKBNK hisselerinin benzer şirketlere göre %4 daha fazla değer kaybetmesine yol açtı. Mevcut piyasa şartlarını göz önünde bulundurarak şirket hisselerinin gereğinden daha fazla satıldığını düşünüyoruz.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Geçtiğimiz dönemde gerçekleşen eurobond ihracı ve bu yıl tamamlanacak olan Yapı Kredi sigortanın satışı sonrasında bankanın kısa-uzun vadeli büyüme dinamikleri daha güçlü olacaktır. Öte yandan iç piyasada yaşanabilecek olası bir likidite sıkışıklığının yüksek kredi-mevduat oranından dolayı banka bilançosuna etkisiolumsuz olacaktır.

Değerleme

Yapı Kredi Bankası diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %28 ve %17 iskontoluişlem görüyor. Banka için tavsiyemizi Endeksin Üzerinde Getiri seviyesine yükseltiyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım Temmuz 2013 Portföyü

Tüm Yapı Kredi hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir