Vakıfbank Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (02.07.2013)

Vakıfbank Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Kredili mevduat hesaplarına getirilen limitin ve geçtiğimiz dönemde KOBİ segmentinde yaşanan hızlı büyüme sonrası aktif kalitesiyle ilgili endişelerin hisse performansını olumsuz etkilediğini gördük. Öte yandan artan yeniden yapılandırma gelirlerinin azalacak KMH gelirlerini bir miktar telafi edebileceğini düşünüyoruz.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Yıl sonu net faiz geliri oranının bir önceki seneye göre 9baz puan iyileşeceğini öngörüyoruz. Gelişmekte olan ülke kurlarındaki harekete paralel iç piyasada da yaşanan kurdaki zayıflık aktif kalitesiyle ilgili önümüzdeki dönemde bir miktar zayıflık yaratabilir.

Değerleme

Vakıfbank diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %28 ve %17 iskontoluişlem görüyor. Banka için tavsiyemizi Endeksin Üzerinde Getiri seviyesine yükseltiyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım Temmuz 2013 Portföyü

Tüm Vakıfbank hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir