Yapı Kredi Bankası Hisse Yorumu / Şeker Yatırım – (30.01.2013)

Şeker Yatırım’ın Yapı Kredi Bankası için hedef hisse fiyatı: 7.64 TL

Yapı Kredi Bank önümüzdeki günlerde açıklanacak 2012 yılı finansallarında diğer bankalara kıyasla daha düşük bir kar artışı gerçekleştirecektir. Özellikle geçtiğimiz yıl takibe alınan kredilerden gerçekleştirilen tahsilatların rakiplerine kıyasla daha düşük seviyede gerçekleşmesi ve regulasyon değişikliği sonrasında komisyon gelirlerinde yaşanan azalışa bağlı olarak, bankanın 2012 yılı net kar rakamının geçtiğimiz yıla kıyasla %5 oranında artış göstererek 1,954mnTL seviyesinde açıklanmasını bekliyoruz. Bu süreçte hisse fiyatında olumsuz hareketler görülebilir. Ancak, 2013 yılına ilişkin sektöre görece daha iyi performans ve karlılığa ilişkin beklentimizin gerçekleşen verilere dönüşmesi ve piyasa beklentilerinin de yukarı revize edilmesi ile hisse performansının endeksin üzerinde bir getiri elde edecek şekilde olumlu olmasını bekliyoruz. Ayrıca bankanın geçtiğimiz yıl Haziran ayında iştiraki Yapı Kredi Sigorta’nın satışı için başlatmış olduğu sürecin, 2013 yılının ilk yarısında sonuçlanmasını bekliyoruz.

Bu sürece ilişkin gelecek her olumlu haber ile hisse performansının da olumlu etkilenmesini bekliyoruz. Yapı Kredi Sigorta’nın satışı için hesapladığımız değere göre, 2013 yılı karına 500mnTL bir kerelik ek katkı sağlanmasını bekliyoruz. Banka için 7.64 TL’lik hedef hisse fiyatımız %36’lık yükseliş potansiyeline işaret ederken, hisse için “AL” tavsiyesi veriyoruz.

Şeker Yatırım 2013 Şubat Aylık Bülteni – (Raporun tamamı için tıklayın.)

TÜM YAPI KREDİ BANKASI HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir