Volvo: Türkiye’de 5 yıl sonra üretim için fırsat doğabilir

Volvo Cars’ın denizaşırı ülkelerden sorumlu Başkanı Lex Kerssemakers, kısa vadede Türkiye’de üretim düşünceleri olmadığını belirterek, “Ama uzun vade, 5 yıl ve ilerisini düşünürsek, bu konuda fırsatlar olabilir” dedi.

Volvo Car içinde yeterli üretim kapasitesine sahip olduklarını vurgulayan Kerssemakers, “Mevcut fabrikalarımızda 500 bin birim üretebilme kapasitesine sahibiz ki, henüz buna bile ulaşamadık. Uzun vadeli stratejimize bakarsak tabii ki Türkiye kesinlikle gündemde olacaktır” ifadesini kullandı. Volvo’nun küçük, bağımsız bir şirket olduğunu kaydeden Kerssemakers, “Bundan dört yıl önce kimse Çinli bir otomobil üreticisinin Avrupalı ya da ABD’li bir markayı alacağını tahmin edemezdi. Çinli yeni sahibimizin altında bağımsız bir şirket olarak kalmaya devam edeceğiz. Zaten Çin’de otomobil üretiyoruz. Bu bölgede yeni bir fabrika fikrine de sıcak bakıyoruz” diye konuştu. Autoshow fuarı için Türkiye’de bulunan Kerssemakers, Türkiye pazarının 2 litre altında araçlara odaklandığını belirterek, fuarda sergilenecek V60 ve S60 ile Türkiye pazarında istedikleri noktaya gelebilecek durumda olduklarını söyledi.

Kroki hatası Dün yayınlanan Otoyaşam özel gazetesinde, Autshow Fuarı’nın krokisinde 8’inci salonda Peugeot’nun karşısındaki alanda yer alan Ford markasının yerine yanlışlıkla Ssangyong yazılmıştır.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16151232.asp?gid=254

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.