Ülker Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (31.03.2020)

Tavsiye Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef fiyat, TL/hisse TRY29.00
Son kapanış, TL/hisse 19.30
Yukarı potansiyel %50

 Yatırım teması: Ülker, belirsizlik ortamında defansif hisse olarak ön plana çıkıyor. Şirket korona virüs salgını nedeniyle paketlenmiş şekerleme ürünlerine özellikle modern kanaldan (indirimli gıda perakendecileri; ŞOK, Bim ve A101 gibi) gelen güçlü talepten olumlu etkilendi. Ülker’in yurtiçine kıyasla yüksek marjlı uluslararası operasyonları karlılığı olumlu etkiliyor. Buna göre, Ülker’in ihracatı ve uluslararası operasyonları toplam cirosunun yaklaşık %40’ını ve FAVÖK‘nün yaklaşık %50’sini oluşturmaktadır. Böylece uluslararası operasyonlar son dönemde zayıf TL ile desteklendi. Ayrıca, şirket döviz pozisyonunda açık pozisyon taşımamaktadır ve döviz borcunu çapraz para swapları kullanılarak korumaktadır (Nisan / 2020’de sona erecek). Döviz bazlı hammaddelerden, kakao ve palm yağı 2020 yılı ihtiyacı uzun vadeli sözleşmelerle satın alımı tamamlandı.

 Hisse performansını etkileyebilecek faktörler: Güçlü nakit akışı, ciro ve net kar momentumu hisseyi destekleyecek faktörler olarak sıralanabilir.

 Değerleme: Ülker hisseleri 2020T olan 6,2x FD/FAVÖK ve 6,9x F/K çarpanları ile işlem görmektedir. Hisse için 12 aylık hedef fiyatımız 29,00 TL %50’lik artış potansiyeli sunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN