Turkcell Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (05.04.2016)

Turkcell Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli: %11

Hisseyi neden beğeniyoruz?

1.9milyar Euro 4G lisans bedeli, yatırımlar ve potansiyel satın almaları göz önünde bulundurduğumuzda şirket ciddi bir yatırım döneminden geçiyor. Bu dönemde, Turkcell’in borçluluğunun artmasını ve nakit akışının 2015-16’da eksiye dönmesini bekliyoruz. 2018 sonuna kadar yaklaşık 15milyar TL’lik yatırıma rağmen şirketin net borcunun 2017’de faaliyet karının sadece 0.7’sine yükseleceğini hesaplıyoruz. Buna rağmen, şirketin faaliyet performansı açısından herhangi bir olumsuzluk görünmemektedir. 2015 yılındaki %6 büyümenin ardından, 2016 yılında %9 gelir büyümesinin yanında marjlarda hafif iyileşme bekliyoruz.

Potansiyel Katalistler

Geçen senenin sonunda Telia Sonera’nın elinde bulunan Fintur Holding hisseleri için teklif verilmişti. Fintur’un değer yaratacak bir fiyatta satın alınmasını ise tavsiyemizi destekleyebilecek faktör olarak görüyoruz. Ayrıca ilk çeyrek net karının yıllık bazda ciddi bir iyileşme göstermesini bekliyoruz.

Değerleme

Hedefi fiyatımız hisse başına 13TL %11 yükseliş potansiyeline işaret ediyor. 6x 2016T FD/FAVÖK çarpanı hissenin son beş yıldaki ortalamasının hafif altında bulunuyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!