Turkcell Hisse Yorumu / Ata Yatırım – (20.01.2014)

Turkcell Hisse Yorumu

Hisse Fiyatı, TL 11.16
12 Aylık Hedef Hisse Fiyatı, TL 14.15
Beklenen Temettü Verimliliği 19.2%
Beklenen Hisse Fiyat Artışı 26.7%
Toplam Yükselme Potansiyeli 46.0%

Sektörde güçlü konumlanma…

• Sektörde orta vadede göreceli olarak daha rasyonel fiyatlandırma beklentimiz Turkcell’in operasyonel marjlarına olumlu yansıyacaktır.
• Net satışlar, artan data ve iştiraklerin katkısı ile büyümeye devam edecek
• Net nakit pozisyonu sayesine yükselen faiz oranlarından yararlanacak.
• Alfa ve Çukurova arasındaki davanın sonuna geliniyor. Geçmiş yıllara ait temettü ödemelerinin 1Y14 döneminde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz. Öngördüğümüz temettü tutarı %19 temettü verimliliğine işaret etmektedir.

Turkcell- Telekom sektöründeki büyümeden en fazla yararanacak operatör…

Beklentilerden güçlü gelen 3Ç13 operasyonel performansın ardından tahminlerinizi güncelledik. Telekom sektörü için önümüzdeki dönemde daha yüksek marjlar ve kullanım fiyatlarında göreceli bir iyileşme beklemekteyiz. Turkcell’in sektördeki güçlü konumunu korumasını ve sektör büyümesinden en fazla yararlanacak operatör olacağını düşünüyoruz. Ayrıca perakende cep telefonu satışlarında uygulanacak taksit miktarını sıfıra çeken düzenlemenin etkisi ile Turkcell’in kontratlı abone sayısındaki artışın hızlanabileceğini düşünüyoruz.

Data gelirleri ve iştiraklerden gelen gelirler büyümenin kaynağı olacak…

Sabit ve mobil internet gelirlerinin 2013’de toplam ciro içerisindeki payları önemli oranda artış gösterdi. Benzer şekilde büyüme trendinde olan Astelit ile birlikte, şirketin 2014 yılında güçlü büyüme ve karlılık artışı trendini sürdüreceğine inanıyoruz.

Temettü dağıtımının 1Y14’te gerçekleşeceğini düşünüyoruz…

Turkcell, Alfa ve Çukurova Gruplarının temettü gibi Genel Kurul maddeleri üzerinde anlaşamadığı için şirketin Genel Kurulu bu sene de yapılamadı. Alfa ve Çukurova arasındaki davanın sonuna gelindiğini düşünüyoruz. Amerikan Temyiz Mahkemesinin vereceği karar ile yönetim kurulu yapısı üzerindeki belirsizliğin biteceğini ve temettü ödemesinin 2014 yılının ilk yarısında gerçekleşeceğini öngörüyoruz.

Ata Yatırım Hisse Senedi Stratejisi – 2014 Raporu

Raporun tamamı için tıklayın.

Tüm Turkcell hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir