Para & Borsa

Türk Traktör 2016 / 3 Aylık Bilanço Analizi / Şeker Yatırım – (26.04.2016)

Beklentilere paralel…

Öneri: “TUT”

Hedef Fiyat: 88,00 TL

Türk Traktör 2016 yılının ilk çeyreğinde 80,3mn TL net kar açıkladı. Bu tutar yıllık bazda %82 ve çeyreklik bazda %0,9 artışa denk gelmektedir. Açıklanan net kar rakamı piyasa beklentisi olan 82mn TL’ye paralel gerçekleşmiştir.

Gelir tablosunu yıllık bazlı karşılaştırdığımızda, net kârdaki anlamlı yükselişin ana nedenleri artan iç talebin etkisiyle yükselen satış adetleri ve yükselen brüt marjın yanında fabrikaların entegrasyonunun tamamlanmasıyla verimsizliğin azalması olmuştur.

İlk çeyrek sonuçları doğrultusunda brüt kar marjına paralel olarak pay başına hedef fiyatımızı 77,20 TL’den 88,00 TL seviyesine çıkarırken cari fiyata göre %7 kalan getiri potansiyeli nedeniyle ‘AL’ olan tavsiyemizi ‘TUT’ olarak değiştiriyoruz. Türk Traktör 9,3x 2016T FD/FAVÖK rasyosuyla işlem görmekte iken, bu oran emsallerinin işlem gördüğü 10,2x rasyosuna kıyasla şirketin %10 iskontolu olduğuna işaret etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM BİLANÇO ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN!


İlgili aramalar:

  • bilanço
  • ttrak
Etiketler: , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx