Türk Telekom Hisse Yorumu / Yapı Kredi Yatırım – (16.01.2024)

İyileşen bir görünüm

Öneri AL
Hedef Fiyat TL 45.90
Potansiyel Getiri 61%

Türk Telekom için 12 aylık hedef fiyatımızı 45,9 TL/hisse’ye yükseltirken, iyileşen büyüme ve faaliyet karlılığı görünümü sayesinde AL tavsiyesi veriyoruz (önceki: GG). Şirketin yılı %69 gelir büyümesi ve %33.5 VAFÖK marjı ile paylaşılan beklentilere büyük ölçüde paralel bir şekilde tamamlamasını bekliyoruz. 2024 yılı için, i) fiyat artışları, ii) mevcut müşteri tabanının devam eden yeniden kontratlandırmaları, iii) müşteri tercihlerinde ön ödemeliden faturalıya kayma, iv) güçlü abone kazanımı ve v) üst paket satış çabaları sayesinde net satış büyümesinin özellikle 1Y24’te bozulmadan kalacağını öngörüyoruz. Bu doğrultuda, 2024 yılında yıllık %65 ciro ve %73 VAFÖK büyümesi bekliyoruz. TTKOM hisseleri 2024 tahminlerine göre 3,5x FD/VAFÖK ile işlem görmekte olup, beş yıllık tarihsel çarpanlarına kıyasla %20’lik bir iskontoya işaret etmekte ve bu da hisseye olan güvenimizi artırmaktadır.

 ARPU büyümesindeki yukarı yönlü ivme devam ediyor ARPU (müşteri başına ortalama gelir) büyümesindeki yükseliş trendinin, dinamik fiyatlandırma ve ve yeniden kontratlandırmalarla sabit geniş bant ve mobil segmentlerinde devam etmesini bekliyoruz. Konsolide gelirlerin 2024 yılında sabit geniş bantta yaklaşık %69 ve mobilde yaklaşık %71 artışla yıllık %65 artacağını tahmin ediyoruz.

 Maliyet aşımlarına rağmen faaliyet karlılığı artmaya devam ediyor Yüksek asgari ücret zammı ve artan enerji giderlerinin olumsuz etkisinden daha ağır basacak olan ARPU büyümesine ilişkin güçlü bir görünümümüz var. İşletme yatırım harcamaları tarafında, devam eden altyapı yatırımları ve planlanan 400 MW kapasiteli yenilenebilir enerji girişimleri Operasyonel Yatırım Harcamaları/Satışlar oranında hafif bir artışa yol açabilir.

 Riskler i) Beklenenden daha zayıf fiyatlama, ii) Rekabetin artış göstermesi ve iii) Herhangi bir düzenleyici müdahale

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım 2024 Strateji Raporu